Lastemassaaž

Lastemassaaž mõjub lapse organismile äärmiselt soodsalt. Maasaaž aitab lõõgastuda ja taastada jõuvarusid. Massaaži lapsele võib teha vaid lastemassaaži spetsialist, kes tunneb lastemassaaži iseärasusi, mis on seotud lapse pideva kasvamise ja arenguga. Kogenud massöör võib õigeaegselt suunata Teie tähelepanu probleemidele, mis nt. vajavad lahendamist koostöös arstiga.
Tihti arvatakse, et massööri poole peaksid pöörduma vaid haiged lapsed, terved kasvavad niisamutigi, kuid teadlased on leidnud, et massaaž on vajalik ja kasulik kõikidele lastele. Massaaž muudab lapsed vitaalsemaks, haigustele vähem vastuvõtlikuks, nende õpivõime paraneb tunduvalt. Ka sportivatele lastele on vajalik massaaž tereningutest taastumiseks. Mõni aasta tagasi liikudes koos „Kooli tantsuga“ ning tehes lastele massaaži heategevuse raames, olin äärmiselt üllatunud, et nii heas vormis lapsed, olid tohutus pinges. Olen sellele palju mõelnud ja leidnud, et selles on süüdi see meeletu maailm, mis meid tänapäeval ümbritseb, koos kõige hea ja halvaga. Hea on see, et on nii palju uut ja huvitavat, aga paha on see, et me ei oska endale ja lastele piire seada. Kõigil on kiire ja me ei märkagi, et meie laps vajab ka puhkust oma jõu taastamiseks, vajab lõõgastust, vajab meie tähelepanu. Väsinud lapse immunsüsteem on kurnatud ja haigustele enim vastuvõtlik. Lastemassaaž koos võimlemisega mõjub soodsalt lihaskonnale, vabastab pingetest, stressist nii emotsionaalsest kui ka füüsilisest, soodustab südame- ja veresoonkonna süsteemi ja hingamisorganite tööd ja arengut. Kindlasti vajavad lapsed professionaalse masööri abi ka kiiremaks haigusjärgseks taastumiseks. Nt. Saksamaal loevad arstid, et alternatiivmeditsiin aitab vähendada 30-50% haiguspäevade arvu ja ravimite kogust.
Lastemassaaži teostatakse salongis, kuid meil on ka koduvisiitide võimalus, kui see osutub vajlikuks.

Beebide massaaž

Tugevale tervisele ja harmoonilisele arengule pannakse alus juba lapseeas ajal, kui laps kiiresti kasvab, kui arenevad ja täiustuvad kõik tema organsüsteemid. Beebimaassaaž ja võimlemine on üldtugevdava toimega, annab neile eakohase füüsilise koormuse, mõjub soodsalt füüsilisele ja vaimsele tervisele. On immunsüsteemi tugevdav, seega vajalik haiguste profülaktikaks ning haiguste korral kiiremaks taastumiseks. Beebimassaaži võib teha spetsialist, kes on saanud selleks vastava ettevalmistuse. Imikueas on lapse areng intensiivne, beebi muutused arengus on jälgitavad igapäevaselt, seda enam veel igakuiselt. Teadma peab lapse kaasasündinud reflekse ja sellele ehitatakse üles beebimasaaž vastavalt tema vanusele. Teadlased kinnitavad, et tänu massaažidele ja võimlemisele on võimalik kiirendada lapse nii füüsilist, kui ka vaimset arengut. Süstemaatilise massaaži ja treeningute resultaadiks esmajärjekorras võib täheldada muutusi lihastes ja luustikus, südame- ja veresoonkonnas, hingamisorganites. Kui arst soovitab teile ravimassaaži, siis tuleb see ette võtta nii kiiresti kui võimalik, sest mida kiiremini probleemiga asutakse tegelema , seda kiiremini ja paremad reltaadid saavutatakse.
Beebide massaaži on hea teha kodus, lapsele tuttavas ümbruses. Seetõttu on meil ka koduvisiitide võimalus salongis teostatavate massaažide kõrval.