Ravimassaaž

Ravimassaažis kasutataksepõhiliselt samu võtteid, mida kasutatakse ka klassikalises massaažis, kuid eeldatakse, et tegijal on põhjalikud teadmised haigustest, haiguste arengust, kulgemisest ja inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Paremaid tulemusi ravis saab anda vaid kompleksravi. Ideaalis ravimassaaži teostajal kontakt raviarstiga. Ravimassaaži metoodika ja tehnika on sarnased spordimassaažile, sest ka spordimassööril on tihti vaja tegeleda spordivigastustega, traumadega. Aga ravimassaažis peab oskama teha massaaži ka astma ja külmetushaiguste korral, insuldijärgses taastusravis, operatsioonijärgses taastusravis jne. Vastavalt anamneesile valitakse metoodika ja antud juhtumile sobiv massaažiliik või massaažiliigid. Lisaks eelpoolmainitutele kasutatakse ravimassaažis refleksoteraapiat, Hiina Traditsioonilist Meditsiini, lümfimassaaži, relektoor-segmentaarset teraapiat, aroomiteraapiat, valgusteraapiat, aurikulaarteraapiat, massaažiabivahendeid , massaažiaparaate, võimlemist jpm.